top of page

Jazda w stanie nietrzeźwym ZABIJA!


 

Wieczorem 6-go grudnia 2008 roku w jasną Mikołajkową noc życie Moniki Skrzypkowskiej zostało jej tragicznie odebrane przez młodego pijanego kierowcę. Miała wówczas 15 lat. Jako pieszy nie miała szans na przeżycie.

 

Dziś Fundusz Stypendialny Moniki upamiętnia i honoruje jej życie oraz marzenia. Zapisane myśli, wiersze i sztuka, którą stworzyła, przetrwały, a jej miłość do tańca wciąż żyje w sercach ludzi jej bliskich. Namiętna i oryginalna, śmiała się głośno i płakała. Zawsze wstawiała się w obronie swoich przyjaciół. Dumna z polskich korzeni, urodzona w USA Monika mówiła biegle po polsku i po angielsku, szczyciła się swoim pochodzeniem, tańczyła i śpiewała w polskich zespołach, uczęszczała do polskiej szkoły. Dlatego też stypendium przyznawane uczniom polskiego pochodzenia to stypendium dziedzictwa – Heritage Scholarship.

Nagła, niespodziewana i możliwa do uniknięcia śmierć Moniki spowodowana była samolubną i lekceważącą konsekwencje decyzją innej osoby. To skłoniło Moniki rodzinę do aktywności u boku organizacji Alliance Against Intoxicated Motorists (AAIM), przez wiele lat walcząc o prawa poszkodowanych i przeciwko odurzonym kierowcom, uświadamiając młodym uczniom i dorosłym kierowcom śmiertelne konsekwencje destrukcyjnych decyzji.  Z tego powodu również, powstało stypendium świadomości -  Awareness Scholarship.

W celu realizacji naszej misji, biorąc pod uwagę Moniki zainteresowanie sztuką artystyczną, corocznie organizujemy w kolaboracji z artystami różnych form artystycznych oraz zespołami wielu nacji, Koncerto-Opowieść; jest to muzyczna i taneczna opowieść o życiu, nadziei i wiecznej miłości. Poprzez to kulturalne wydarzenie chcemy docierać do ludzkich serc i zwiększać świadomość niszczycielskich skutków picia i jazdy samochodem, a także przynosić nadzieję tym, których życie straciło sens. 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page